CGS Labs 2020 verzió újdonságai – Térinformatikai és földrajzi funkciók
A CGS Labs 2020-as verziójának megjelenésével a Földrajzi funkciók is jelentős fejlődésen mentek át. Ezeknek a funkcióknak az összegyűjtésével folytatom az újdonságokat bemutató cikksorozatot.
A felsorolt funkciók közül vannak, amelyek elérhetőek az összes verzióban, valamint vannak olyan elemek is melyek az Ultimate verzióban érhetőek csak el.
Exportálás Google Earth-be (Ultimate funkció)
A továbbfejlesztett Exportálás Google Earth-be funkció segítségével az alábbi elemeket exportálhatjuk :
- kiválasztott 3D szilárdtest objektumok
- vonalak,
- vonalláncok
A CAD rajzból egy kattintással vihetünk át elemeket a Google Earth-be, ezáltal új megközelítésben tudjuk bemutatni a tervezett létesítményünket, ami remek vizuális hatást kínál.
Open Street Map (OSM) adatok importálása (Ultimate funkció)
Az általuk kiválasztott rajzterületre importálhatunk közúti, vasúti vagy épületekre vonatkozó térinformatikai információkat
Számos koordinátarendszer áll rendelkezésünkre, hogy a tervezésnek megfelelő rendszernek megfelelően tudjuk behívni az adatokat a CAD fájlunkba.
Támogatott koordinátarendszerek
A magyarországi koordinátarendszer évekkel ezelőtt került bele a szoftverbe. A CGS Labs 2020-as szoftverekben korábban is elérhető koordinátarendszer lista további elemekkel bővült:
- Pakisztán
- Irán
- Kamerun
- Románia
- Etiópia
A szoftverekben szereplő koordinátarendszerek megtekinthetőek országonkénti bontásban az alábbi világtérképen. Ez a funkció elérhető a Professional és Ultimate verziókban egyaránt.
Ha szívesen olvasna hasonló témájú cikkeket, nézzen körül a Blogunkon vagy a CGS Labs szakcikkeink között, ahol a korábban megjelent, általános tudnivalók cikk is megtalálható.
Amennyiben szakmai ismereteit bővítené és elsőként szeretne hozzáférni a legfrissebb újdonságokról szóló hírekhez vagy cikkekhez, elég egyetlen lépés. Legyen tagja Facebook közösségünknek vagy iratkozzon fel Hírlevelünkre!
Kapcsolattartók: