Az Autodesk és a Schneider Electric együtt alakítják az elektromos tervezés és mérnöki munka jövőjét, illetve harcolnak a klímaváltozás ellen

Az energiatermelés, -elosztás, -fogyasztás és -tárolás módja változóban van. Egy pillanatra ugorjunk előre 20 évet az időben, 2040-be. Ekkorra már a felhasznált energia 40 százaléka megújuló forrásokból származik majd, és számos épület önfenntartó lesz. Ez megváltoztatja a tervezés általunk ismert formáját.

Az Autodesk és a Schneider Electric felismerte ezeket a kihívásokat – és lehetőségeket –, ezért elhatározták, hogy együtt próbálják meg kezelni a felmerülő problémákat. Először is a jövőbeni energetikai megoldások támogatása érdekében újragondolták az épülettervezés folyamatát.

Ma, ezen már túllépve, azt vizsgálják, hogyan válhatunk egyszerre javára az Autodesk által kiszolgált iparágaknak és ügyfeleknek, valamint a bolygónak is.

Alkalmazkodás az új energetikai megoldásokhoz

Az új szabványok friss digitális tervezési megoldásokat követelnek. Az Autodesk együttműködve a Schneider Electrickel olyan új elektronikai tervezési megoldáson dolgozik, amely az Autodesk felhőinfrastruktúráját használja majd. Hogy mi a cél? Fenntarthatóbb és energiahatékonyabb épületek, amelyek segítik a klímaváltozás elleni küzdelmet.

Az épületinformáció-modellezés lehetővé teszi a villamosmérnökök számára a jövő feladatainak elvégzését

Ma már számos gépészmérnök tért ár az épületinformáció-modellezésre. A regionális szabványok, az iparág tagoltsága és az egymáshoz nem kapcsolódó folyamatok miatt azonban a villamosmérnökök számára nehezebb a váltás.

Az Autodesk és a Schneider Electric közötti partneri együttműködés célja, hogy segítsen felgyorsítani a váltást, és felülkerekedni a napjainkban használt, egymáshoz nem kapcsolódó, analóg technikákon alapuló munkafolyamatokon, hogy a villamosmérnökök hatékonyabban tervezhessenek és működhessenek együtt.

A Schneider egy új felhőalapú szolgáltatás kifejlesztésén dolgozik a villamos tervezők számára, amely az Autodesk Forge-on, az Autodesk felhőalapú fejlesztői platformján alapul. Ez egyesített és összekapcsolt megoldást kínál a felhasználók számára a koncepciótól kezdve a sematikus tervezésen át a részletes tervezésig, segítve az egyre növekvő iparági igények kielégítését.

Az új megoldás célja a BIM-alapú munkafolyamatok kritikus hiányosságainak kitöltése minden ügyfelünk számára, és hogy a Revitet még intelligensebb eszközzé tegyük az egységes, összekapcsolt munkafolyamatokhoz. A mérnökök a legfontosabb tervezési szempontokkal foglalkozhatnak majd, beleértve a terheléseloszlás feltérképezését, az energiaelosztást, a berendezések méretezését és a kapcsolási rajzok készítését.

Az új munkafolyamatok szembe mennek a klímaváltozással

A Schneider Electric eszközei a Revitet kiegészítve hatékonyabbá teszik az elektromos tervezés munkafolyamatait. Az új megoldás a gépi tanulás és a generatív tervezés segítségével a fogyasztási adatok és a teljesítmény, például az energiahatékonysággal és a szén-dioxid-kibocsátással kapcsolatos célkitűzések alapján képes lesz optimalizált infrastruktúrahálózatot javasolni a meglévő épülettervekhez.

Ahelyett, hogy a villamosmérnökök számtalan órát töltenének a hálózatok alapoktól való megtervezésével, a korábbi munkákból szerzett tapasztalatok alapján lenyűgöző új projekteket hozhatnak létre – mondta Marc Nezet, a Schneider Electric energiagazdálkodási szoftverekért felelős alelnöke. – A termelékenység és a kreativitás hirtelen emelkedésére számítunk, ha képesek leszünk elérni azokat az energiahatékonysági adatokat, amelyek lehetővé teszik az építészek és a mérnökök számára az új épületek továbbfejlesztését és a javasolt infrastruktúrák hatékony kihasználását.”

A cél az, hogy a megoldás a teljes tervezési folyamatot összekapcsolja az elejétől a végéig, így optimalizálva az energiahatékonyságot a tervezéstől a kivitelezésig, és végül az épületek üzemeltetéséig.

Ez pozitív hatást jelent majd a klímaváltozásra és a szén-dioxid-kibocsátásra, és évekkel később, amikor a hírhedt 2020-as évre gondolunk, büszkén mondhatjuk majd, hogy a munka ránk eső részét elvégeztük.

Forrás: Autodesk


Olyan korban élünk, ahol a tervezők, az építőmérnökök, a kivitelezők és az üzemeltetők egyre szorosabb kapcsolatban állnak egymással. A BIM megoldások segítik a csapatokat az együttműködésben és a kívánt projekteredmények elérésében – a tervezési, a kivitelezési és az üzemeltetési szakaszban egyaránt.

Használja ki Ön is és tervezői csapata is az újabb és újabb tervezési technológiák előnyeit, amelyek új szintre emelik tervezési hatékonyságukat! Ha többet szeretne megtudni az Autodesk Revit munkafolyamatának bevezetésével kapcsolatban, keresse kollégáinkat egy személyes konzultációra, hogy az iparágban jártas szakértőink támogatást nyújtsanak Önnek.

Amennyiben szakmai ismereteit bővítené és elsőként szeretne hozzáférni a legfrissebb újdonságokról szóló hírekhez vagy cikkekhez, elég egyetlen lépés. Legyen tagja Facebook közösségünknek vagy iratkozzon fel Hírlevelünkre!